Wil jij de PvdA vertegenwoordigen in de Leidse gemeenteraad? Dan kun je je vanaf nu melden als kandidaat! Aanmelden kan tot en met zondag 15 juni 2025. Hieronder lees je alles over hoe je raadslid kunt worden voor de PvdA in Leiden!
In 2026 kiest Leiden een nieuwe gemeenteraad
Op woensdag 18 maart 2026 zijn de verkiezingen voor de nieuwe gemeenteraad van Leiden. Om de beste kandidaten te vinden voor onze kandidatenlijst zijn we nu al bezig. We willen graag een kandidatenlijst samenstellen die goed weerspiegelt wie er allemaal in Leiden wonen. Ieders ideeën en ervaringen zijn waardevol en kunnen ervoor zorgen dat Leiden een nog betere en mooiere stad wordt.
Onze ledenvergadering heeft een profiel vastgesteld, waarin staat wat wij van een PvdA-gemeenteraadslid verwachten. We zoeken naar een divers samengesteld team, qua achtergrond, ervaring, opleidingsniveau, leeftijd, enz. Ook als je niet aan alle kwaliteiten in het profiel voldoet, kun je je toch melden. Bij de samenstelling van de conceptlijst letten we immers ook op de kwaliteiten van het team als geheel.
Als jij denkt: ‘Dit is (misschien) iets voor mij’, laten we dan snel in contact komen! Ook als je vragen hebt kun je contact opnemen. Lees alvast deze vragen en antwoorden of kom naar de informatiebijeenkomst op 4 juni!
Herken jij je in het profiel?
Het bestuur van de afdeling Leiden heeft de kandidaatstellingscommissie gevraagd om op basis van een zorgvuldige sollicitatieprocedure een conceptlijst op te stellen. Hoe gaat dat in z’n werk?
De eerste stap in deze procedure is dat je je aanmeldt voor de kandidaatstellingsprocedure. Dit kun je doen door de volgende drie vragen te beantwoorden. Dat mag in een brief, in een kort filmpje of een ingesproken bericht. We willen jouw verhaal horen (dus geen AI)!
- Wat maakt dat jij je kandidaat stelt voor de gemeenteraad namens PvdA Leiden?
- Kun je twee vaardigheden noemen die jou kenmerken en die van waarde zijn als PvdA-raadslid? Geef daarbij een concreet voorbeeld.
- Waar wil je je als raadslid op richten en hoe zou je dat aanpakken?
Stuur je antwoorden (maximaal 150 woorden of 1 minuut per vraag) samen met je CV naar dit e-mailadres: [email protected].
Daarnaast vragen we je de Erecode van de PvdA en de Interne bereidverklaring kandidaatstelling gemeenteraad in te vullen en te ondertekenen. Dat alles moet uiterlijk 15 juni a.s. ontvangen zijn op het genoemde e-mailadres. Heb je vragen over de procedure, dan kun je die stellen via datzelfde e-mailadres.
Kandidaat stellen voor het lijsttrekkerschap
Als je interesse hebt in het lijsttrekkerschap voor PvdA Leiden dan gelden extra eisen. Deze eisen staan ook vermeld in het profiel. Behalve cv, erecode en bereidverklaring ontvangen we dan graag je motivatie om lijsttrekker te worden. Ook dat kan in een vorm die bij je past en ook deze informatie moet uiterlijk 15 juni a.s. ontvangen zijn op het genoemde e-mailadres.
Wat gebeurt er na 15 juni?
De kandidaatstellingscommissie neemt alle sollicitaties door. Er wordt onderzoek gedaan in (sociale) media, of de contributie is betaald en eventueel kan een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) worden opgevraagd. Vervolgens wordt met alle kandidaten een gesprek ingepland. De gespreksronde voor kandidaat-lijsttrekkers is eind juni en in september zijn er speeddates met kandidaat-raadsleden. Daarbij wordt onder meer ingegaan op je motivatie, je politieke visie en het belang van integriteit. Eventueel volgt nog een tweede gesprek, waarna de kandidaatstellingscommissie de concept-kandidatenlijst opstelt. Deze wordt aan het afdelingsbestuur gestuurd en vervolgens voorgelegd aan de ledenvergadering. De algemene ledenvergadering van 19 november 2025 stelt tenslotte de definitieve kandidatenlijst vast, waarna de lijst met PvdA-kandidaten wordt doorgegeven aan de gemeente.
Samenvattend: stuur uiterlijk 15 juni je CV, je antwoorden op de drie vragen, de ingevulde Erecode en de Interne Bereidverklaring op naar [email protected]